Dovolenkujete alebo plánujete dovolenku v Tatrách? Počasie Vám nevychádza podľa predstáv? Nevadí. Región Vysoké Tatry má čo ponúknuť aj v prípade nepriaznivého počasia. Možností je viacero. V ponuke sú rôzne voľnočasové aktivity a atrakcie, prostredníctvom ktorých môžete zaujímavo stráviť Váš voľný čas vo Vysokých Tatrách. Vybrali sme pre Vás tipy na atrakcie vhodné pre rodiny s deťmi, ale niektoré z nich zaujmú určite aj staršie či mladšie ročníky. Spoznajte s nami Vysoké Tatry aj z tejto inej stránky – z hľadiska zaujmavých indoor atrakcií.

Tricklandia, Starý Smokovec

Tricklandia je galéria trick-artu (umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie). V jej priestoroch sú námety slovenských ľudových rozprávok a povestí, ale aj reálie obcí a zámkov Slovenska prezentované optickými trikmi. V galérii nájdete 24 atrakcií vrátane trick-artových obrazov, ktoré vytvárajú pocit akoby naozaj existovali, pritom ide o dvojrozmerné kresby. Súčasťou Tricklandie sú aj antigravitačné miestnosti, či zrkadlové bludisko.

Dôležité informácie pre návštevníkov:

  • rezervácia je potrebná (vytvoríte ju priamo na stránke: http://www.tricklandia.sk/sk/home/)
  • pohyb s kočíkom nie je možný, priestory galérie nie sú bezbariérové
  • otváracie hodiny: Po-Ne 9:00 – 19:00
  • cenník: dospelí 9 €, deti do 4 rokov vstupné zdarma, ostatné info o cenníku nájdete na web stránke Tricklandie

Galéria Dobrá hračka, Tatranská Lomnica

Galéria Dobrá hračka predstavuje rôzne aktivity pre deti na ploche 500 m2. Deti si môžu vyskúšať hravou formou rôzne profesie (kozmonaut, lekár, módny návrhár, archeológ a ďalšie) alebo zaujímavé hry. Priestor je prispôsobený tak, že sa akoby ocitnú priamo na farme, či v továrni a pod. Hlavnou myšlienkou celej galérie je hrať sa s rozumom, tomu je prispôsobený výber hračiek.

Pedal Planet, Nová Polianka (Vysoké Tatry)

Pedal Planet patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Unikátne autíčka sú rozdelené podľa krajiny vzniku a jednotlivých výrobcov. Samostatnou sekciou je luxusná značka Rolls Royce. Veľkú časť expozície tvoria autíčka Formuly 1 a ikonické modely značiek Jaguar, Porsche, Mercedes. Skôr narodení nájdu aj retro modely. Galéria Tatry ponúka okrem výstavnej časti aj zážitkovú časť, kde sú autíčka pripravené na fotenie, pre návštevníkov je pripravená zbierka vojenských a policajných autíčok, dokonca sa tu nachádza aj funkčný kolotoč. Samostatnou sekciou sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou.

  • Rezervácia vopred je potrebná , priamo na stránke: http://www.pedalplanet.sk/ alebo telefonicky
  • Otvorené denne od 9:00 do 18:00.

Múzeum TANAPU, Tatranská Lomnica

Múzeum TANAPU má výstavnú časť rozdelenú na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Dozvedieť sa môžete o charaktere tatranskej prírody, o jej ochrane aj dejinách.

Otvorené je denne, v aktuálnom období máj – september od 8.30 do 17.00. Vstupné je pre dospelých 3€, deti do 6 rokov zdarma. Súčasťou múzea je aj premietacia sála s kapaciotu 72 sedadiel, v ktorej sa premietajú filmy. V prípade požiadavky na premieranie filmov je potrebné sa vopred objednať na stránke https://www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/muzeum-tanapu/.

Ski museum,Tatranská Lomnica

Ak sa chcete dozvedieť o tom, ako sa niekedy v Tatrách lyžovalo, sánkovalo, bobovalo, zájdite určite do tohto zaujímavého múzea. Na ploche 300 m2 je predstavená história vzniku a vývoja tatranských športov z konca 19. a začiatku 20. storočia. Návštevníkov čaká 19 náučných tabúľ, rozdelených tematicky podľa jednotlivých športov, ktoré sú doplnené exponátmi a dobovými fotografiami. Otvorené je denne od 9:00 – 18:00 (pondelok – nedeľa). Ak sa chystáte múzeum navštíviť, je lepšie sa telefonicky alebo mailom kontaktovať. Kontaktné informácie nájdete tu.